Науковці музею взяли участь у конференціях у Львові та Коломиї!

На минулому тижні наукові співробітники Закарпатського музею народної архітектури та побуту взяли участь у роботі двох міжнародних конференцій.
18-19 квітня у Львівському музеї народної архітектури та побуту проходила Друга міжнародна науково-практична конференція «Проблеми збереження і популяризації культурної спадщини: виклики та можливості». До наукових дискусій у двох секціях конференції долучились Коцан В.В.. директор музею, з доповіддю на тему «Взуття як елемент традиційного народного вбрання Закарпаття ХІХ – першої половини ХХ ст.» та Мегела М.І., заступник директора по науковій роботі, з доповіддю на тему «основні види діяльності музею-скансену (на прикладі роботи Закарпатського музею народної архітектури та побуту)». Матеріали конференції опубліковані окремим збірником.


21 квітня в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського (Музеї писанкового розпису) проходила Міжнародна наукова конференція «Мистецтво писанкового розпису – соціокультурний скарб України». Фондову збірку писанок ужгородського скансену та свої наукові доробки на форумі презентували Мегела М.І. («Писанки у фондовій колекції Закарпатського музею народної архітектури та побуту»), Симкович В.І. («Писанки Левадської Е.Р. у фондовій збірці музею») Василь Коцан («Популяризація мистецтва писанкового розпису в ужгородському скансені»), Король В.В. («Яйце в народних віруваннях українців Закарпаття»). За матеріалами конференції готується науковий збірник.
На конференціях були презентовані видання харківського видавця Олександра Савчука: 5-титомник В. Шухевича «Гуцульщина» та «Писанки Галицької Волині» Мирона Кордуби. На обох конференціях музейники Ужгорода мали змогу спілкуватись, обмінюватись досвідом з колегами з різних областей України, Польщі, Словаччини, Румунії, Естонії. Питання підняті на форумах надзвичайно актуальні, оскільки стосуються проблем сучасного музейництва, шляхів їх вирішення, збереження та популяризації традиційної народної культури у всіх її проявах.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *