Традиційний народний одяг гуцулів Рахівщини

Коцан В.В. Традиційний народний одяг гуцулів Рахівщини: ХІХ – перша половина ХХ ст. / В.В. Коцан. – Ужгород : Видавництво Олександри Гаркуші, 2012. – 161 с.

У 2012 р. Коцаном В.В., завідувачем відділу експозиційної та науково-дослідної роботи (нині – директором музею), була опублікована монографія «Традиційний народний одяг гуцулів Рахівщини: ХІХ – перша половина ХХ ст.» У даному виданні в доступній формі розглянуто розвиток традиційного народного вбрання гуцулів Рахівщини, вказано на етноідентифікуючі ознаки та етнографічно розмежувальні риси одягу ясінянських, богданських, рахівських та великобичківських гуцулів. У роботі проаналізовано етнографічні особливості одягу гуцулів Закарпаття, які проявились в якості і колориті тканин, в оздобленні вишивкою, аплікаціями і бляшками та в загальному колориті одягових комплексів. Вони засвідчували також господарсько-культурну, побутову й духовну єдність гуцулів Закарпаття.

Видання містить понад 150 кольоровий фотографій, що наглядно коментують текстову частину видання. Дана монографія стане цікавою та незамінною для тих, хто переймається справою відродження, популяризації та подальшого розвитку традиційних видів декоративно-прикладного мистецтва – вишивки, кушнірства, ткацтва, в’язання тощо.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *